Sensonics

جابه جایی سنج ادی کارنت(Eddy Current Proximity Probes)ترانسدیوسرهای ادی کارنت یا غیر تماسی از دو جز درایور و پروب تشکیل شده اند که با استفاده از روش جریان گردابی (Eddy Current) به صورت غیر تماسی، جابه جایی ناشی از ارتعاشات سطوح دوار را اندازه گیری می کنند. همچنین امکان اندازه گیری موقعیت استاتیکی(فرکانس نزدیک به صفر) نیز در آن ها وجود دارد. این تجهیزات دارای قابلیت اندازه گیری جابه جایی در محدوده های قابل انتخاب 2.5-0 میلیمتر و 25-0 میلیمتر با حساسیت های کاری (mV) متناسب با شرایط دینامیکی می باشند. بدنه آنها از فولاد ضد زنگ ساخته شده و در محدوده دمایی بین 30- تا 180+ درجه سانتی گراد قابل استفاده می باشند. درایور این ترانسدیوسرها نیاز به یک منبع تغذیه در محدوده ولتاژی 16Vdc - 28Vdc داشته و از لحاظ الکتریکی ایزوله می باشد. طول کابل مورد نیاز آن برای اتصال به پروب بر اساس شرایط کاری در اندازه های 5، 7، 9 و 14 متر قابل تامین است.

شتاب سنج(Accelerometer)شتاب سنج ها به دلیل قیمت کم، نصب ساده و قابلیت استفاده به عنوان سرعت سنج پرکاربردترین ترانسدیوسر های ارتعاشی در بحث کاندیشن مانیتورینگ تجهیزات صنعتی می باشند. در این راستا این شرکت قابلیت تامین شتاب سنج های پیزوالکتریک در وزن و ابعاد گوناگون برای استفاده در کلیه تجهیزات صنعتی مانند توربین های بخار، پمپ های سانتریفیوژ و غیره را داراست. این شتاب سنج ها با استفاده از یک کریستال پیزوالکتریک و قطعه¬ای که توسط فنر به کریستال متصل شده است، به صورت برشی(Shear Mode) یا فشاری(Compression Mode) بار الکتریکی تولید می کنند. این تجهیزات دارای قابلیت اندازه گیری شتاب در محدوده های وسیع فرکانسی از چند دهم هرتز تا چند کیلو هرتز با حساسیت ها و محدوده¬های دینامیکی متفاوت، متناسب با ملاحظات کاری می باشند. نصب آنها به صورت مگنتی یا پیچی بوده و در دماهای بالا هم قابل استفاده می باشند.

سرعت سنج(Velocity Transducer)سرعت سنج های پیزوالکتریک و الکترودینامیکی(Moving Coil) ارائه شده توسط این شرکت، برای شرایطی که دریافت سیگنال سرعت ارتعاش به صورت مستقیم نیاز است و یا در صورتیکه استفاده از شتاب سنج خطای زیادی ایجاد می کند، مناسب می باشند. مکانیزم و عملکرد سرعت سنج های پیزوالکتریک مشابه شتاب سنج پیزوالکتریک می باشد و در محدوده فرکانسی 2.5Hz-6KHz با خروجی آنالوگ mV یا mA براساس شرایط کاری قابل تامین است. سرعت سنج های الکتردینامیکی به راحتی بر روی بدنه جسم نصب می شوند و با حرکت آهنربایی که درون ترانسدیوسر تعبیه شده است ولتاژ تولید می کنند.

جابه جایی سنج LVDTترانسفورمر تفاضلی متغیر خطی (Linear Variable Differential Transformer) یک مبدل الکترومکانیکی است که با استفاده از پدیده الکترومغناطیس جابه جایی خطی اجسام را اندازه گیری می کند و در دو نوع AC و DC توسط این شرکت قابل ارائه می باشد. نوع AC آن بیشتر برای صنایع سنگین به خصوص زمانیکه درایور الکترونیکی فاصله زیادی از تراندیوسر دارد، استفاده می شود. این سنسورها با خروجی 4mA - 20mA قابلیت اندازه گیری جابه جایی در محدوده کاری 2.5mm-600mm را دارند. بدنه آنها از فولاد ضد زنگ ساخته شده و محدوده دمایی آن 40- تا 220+ درجه سانتیگراد می باشد. عمر طولانی از نظر مکانیکی، پاسخ دینامیکی سریع و تکرار پذیری نقطه صفر از ویژگی های قابل توجه سنسورهای LVDT این شرکت می باشد و علاوه بر صنعت در تجهیزات آزمایشگاهی بسیار پرکاربرد می باشند.

مانیتورینگ ثابت ارتعاشات(حفاظت آنلاین)در زمینه مانیتورینگ آنلاین، این شرکت توانایی ارائه سیستم های حفاظتی با قابلیت پایش وضعیت لحظه به لحظه ماشین آلات حساس و گرانقیمت به خصوص تجهیزات مولد برق مانند توربین های بخار را دارد. این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که در صورت تجاوز دامنه ارتعاش از حد مجاز به صورت دیداری یا شنیداری اپراتور را مطلع نموده و یا به طور خودکار ماشین را متوقف می¬کنند. یکی از کارآمدترین سیستم های آنلاین این شرکت، سیستم حفاظتی Sentry G3 بوده که مجموعه کاملی برای اخذ داده، پردازش و حفاظت ماشین آلات می باشد. هر ماژول این سیستم دارای 4 ورودی برای اتصال سنسورها بوده که هر کدام از این ورودی ها به صورت مستقل امکان برنامه ریزی دارند و بوسیله طیف گسترده رژیم های اندازه گیری ارتعاش، موقعیت، دما و سرعت، مانیتورینگ تجهیزات را به انجام می¬رساند. همچنین این سیستم ها مجهز به نمایشگر رنگی، هشدارهای خطر، ورودی USB، منبع برق اضافی و خروجی آنالوگ مستقل برای ارتباط با PLC می باشند.

مانیتورینگ پرتابل ارتعاشات(حفاظت آفلاین)مانیتورینگ پرتابل ارتعاشات نقش کلیدی در پایش وضعیت سایت های صنعتی به خصوص در صنایع پتروشیمی ، نفت و گاز دارد. آنالایزرهای پرتابل این شرکت مانند یک تلفن همراه کوچک و سبک با استحکام بالا به راحتی قابل حمل بوده و قابلیت ثبت و ذخیره اطلاعات برای روندگیری(Trending) دوره ای را دارند. پردازش داده های حاصل از ترانسدیوسرها بوسیله طیف فرکانسی(FFT Spectrum)، منحنی های "Envelope" و غیره با استفاده از روش های RMS و Peak صورت می گیرد. تفکیک طیف، نمایش فرکانس ماکزیمم و انتقال داده بوسیله USB یا Infrared به PC از دیگر قابلیت های این دستگاه می باشد.

پنل های هوشمنداز دیگر تجهیزات آنلاین این شرکت پنل های هوشمند DN26 G3 است که قادر به پایش وضعیت ارتعاشات به صورت نصب در سایت یا اتاق کنترل می باشد. این سیستم به دو ورودی برای ذخیره داده های حاصل از ارتعاشات و یک ورودی تاکومتر برای اندازه گیری سرعت دورانی شفت و محاسبه زاویه فاز مجهز شده است. ویژگی اصلی آن ذخیره داده های حاصل از ترانسدیوسر ها و مانیتورینگ اولیه می باشد. هر سه ورودی این دستگاه با خروجی آنالوگ 4mA-20mA به راحتی به آنالایزرها و سیستم های PLC یا DCS متصل می شوند.